Agenda

 

IGANDEA, UZTAILAK 20
11:00     XXXV. txirrindularitza lasterketa “Paco Cepeda memoriala”

OSTEGUNA, UZTAILAK 24
19:00     Txupinazoa eta txosna irekitzea
20:00      Sardina-jan herrikoia

OSTIRALA, UZTAILAK 25 (SANTIAGO)
10:30      Txirrindularitza adin guztietarako (BTT). Cepeda txiki memoriala.
11:00     Lehiaketetan izena ematea: paellak eta tortillak
11:30      Atera zure trasteak eta egin trukea!
12:00     Globoflexia tailerra
12:00     Tiragoma txapelketa.
12:30     Kalejira
13:00     Euskal Dantzak Urreztieta taldearen eskutik
14:00     Tortillen aurkezpena
14:30     Paellen aurkezpena
15:00     Garaikurrak ematea irabazleei
17:30     Kuadrillen jaitsiera, “8 y medio” fanfarreak lagunduta.
   Ez ahaztu mozorrotuta etortzea, sari asko eta dibertsio handia egongo da eta!
18:00      Mozorro festa txikientzat “txiki-chef” tailerrekin, KIDE Enkarterri taldearen kontura.
18:00      Poteo herrikoia auzoan zehar, fanfarreak lagunduta
20:00     Txokolate-jana
22:00     Kontzertua KILOMETRO 11rekin
23:30     Kontzertua REVOLKON (Tributo a Marea) taldearekin
01:00     Kontzertua BOIKOTekin
03:00    Dantzaldia, URRATS taldearekin
07:00    Gosari herrikoia goiztiarrenentzat

LARUNBATA, UZTAILAK 26 (SANTA ANA)
11:00 – 13:00      Gaztelu puzgarriak
11:30     Atera zure trasteak eta egin trukea! 
12:00      Meza
13:00      Luncha herriko nagusientzat. Antolatzailea eta babeslea: GAURKO EMAKUMEAK elkartea
13:00      Motozerra mozketaren erakusketa. Egindako piezak txosnan zozketatuko dira
15:00     Herri bazkaria.
16:00     Gaztelu puzgarriak
16:30   Bertako mus txapelketa
17:00     Pasa-bolo Tablón txapelketako sailkapen jaurtitzeak
18:00     Emanaldi komikoa “Rollexshows…ANIMALADAS”-en eskutik
19:00     Bingoa
20:00     Odolostea, txorizoa eta hirugihar dastatzea txosna gunean
22:00    Kontzertua MAKABIrekin
23:30     Kontzertua ITZIARREN SEMEAK taldearekin
01:00   Kontzertua HESIANekin
02:45    Bingoa
03:00     Dantzaldia GORA HERRIA taldearekin
07:00     Gosari herrikoia eta jaien amaiera